In het grensgebied met Turkije ligt het mondingsgebied van de Evros. Het landschap van meren, lagunes, rivieren met zandbanken, grachten, moerassen en rietvelden vormt de thuisbasis van de roze en de veel zeldzamere kroeskoppelikaan. Over de grasvlaktes zwerven herders met hun kuddes, hoog boven een katoenplantage zien we zwarte ooievaars spiraalsgewijs op de thermiek grote hoogtes opzoeken. De watervlaktes worden bewoond door tal van eenden, tussen het kroos kwaken de kikkers luid en de sporenkievit broedt er tussen graspollen. Ornithologen van heinde en verre zakken af naar hier om deze vogel te kunnen observeren.
We laten de delta achter ons en rijden richting Dadia, nog steeds dicht bij Turkije, maar tegelijk op korte afstand van Bulgarije. Het Dadia Nationaal Park trakteert ons op uitgestrekte wouden, kale heuveltoppen en glooiende graslanden. De perfecte biotoop voor roof- en prooivogels. Volgende bestemming: de kloof van Nestos. Miljoenen jaren reeds doet de rivier zijn werk. We volgen een pad dat op sommige momenten tegen de rotsen lijkt te kleven. Van het uitkijkpunt, 891m boven zeeniveau, krijgen we een prachtig zicht over het dal. Nabij Philippi houden we halt bij de archeologische site. De oorspronkelijk Macedonische stad werd al vrij snel ingelijfd door de Romeinen vanwege het strategische belang langs de Via Egnatia, de weg die Rome met Constantinopel verbond.
Laatste stop in Noord-Griekenland is Kerkini, met het gelijknamige meer met kristalhelder water afkomstig uit het achterliggend berggebied. Het is een van de belangrijkste trekpleisters voor watervogels in het land. We spotten meteen tientallen kleine en grote zilverreigers, en her en der zitten dwergaalscholvers met de vleugels gespreid te drogen. Een kudde waterbuffels staat te grazen op de graslanden. ’s Avonds valt de stilte over het meer en verandert de lucht in een lichtspel van zon en met goud afgezoomde wolken.
Om de reis naar jouw persoonlijke interesses te kunnen uitwerken, maken wij graag uitgebreid en voldoende tijd voor je vrij. Daarom maak je best een afspraak met onze specialist ter zaken. Deze vertelt alle gedetailleerde informatie uit eerste hand en helpt je graag op weg!
Patricia Speleers 056/60.58.58 patricia@atlasreizen.be
Andere artikels die je misschien ook interesseren:
2025 Nikki Deschacht
Wie door Japan reist met de trein vraagt zich misschien af waarom de Japanners zo licht gepakt reizen?
Terwijl je bijna alle Westerlingen met grote backpacks of valiezen door het station ziet zeulen, stapt 95% van de locals zonder valies op de futuristische high-speed treinen. Het antwoord is simpel: Takuhaibin. Dit is een supersnelle, betaalbare en hyper efficiënte bagageservice die je...
2025
• 8-daagse rondreis
• Geschiedenis en natuur
• Gorilla & chimpansee tracking
Rwanda roept beelden op van uitgestrekte heuvels, nevelige regenwouden en het rustige glinsteren van het Kivumeer. Maar dit kleine land in het hart van Afrika is meer dan alleen een adembenemend decor. Het is een land met een verhaal, waar elke plek een geschiedenis vertelt en elke ontmoeting een indruk achterlaat.
Tijdens...
2024 Nikki Deschacht
Bali trekt jaarlijks miljoenen bezoekers, maar het eiland heeft meer te bieden dan zijn drukke stranden en bruisende hotspots. Wie verder kijkt, ontdekt een verrassend authentiek eiland met charmante dorpjes, eeuwenoude tempels en een intieme connectie met de natuur. Eén van die uitzonderlijke plekken is Nirjhara.
Nirjhara, Sanskriet voor "waterval", is een eco-resort in het rustige Tabanan met uitzicht op groene...